Fotogaléria Diamon Residence

Pozrite si fotografie Diamon Residence, ako sa budova menila od minulosti až po súčasnú podobu.

Strecha dokončená

Na začiatku septembra sme dokončili stavebné a záhradnícke práce na streche budovy Diamon Residence. Pripravené sú aj balkóny, biele orámovanie vchodu do budovy a dokončujeme vonkajšie schodisko.

Výstavba Diamon Residence

Stavebné práce na budove Diamon Residence začali v roku 2017 a stavba bude dokončená v októbri 2018. Celá budova tak bola kompletne rekonštruovaná. Kolaudácia je naplánovaná na december 2018.

Vizualizácie Diamon Residence

Súčasná architektonická štúdia autora projektu Ing. arch. Dušana Chupáča zo spoločnosti Arkon Atelier s.r.o. rieši stavebné úpravy existujúceho objektu tak, aby po realizácii nadobudol nové funkčné využitie (polyfunkčný objekt s prevažnou časťou obytnej funkcie), nové materiálovo-technické riešenia, ako aj architektonický vzhľad s dominantným postavením v centre mesta.

Zelená strecha – ideálne miesto pre relax

Strecha Diamon Residence je navrhnutá ako “zelená strecha”. Bude pozostávať z travnatých plôch s množstvom zelene, kríkov a kvetín. K dispozícii budú lavičky a altánky takže poskytne obyvateľom jedinečné miesto, kde budú môcť tráviť bez obmedzenia chvíle oddychu s prekrásnym výhľadom na Manín a Strážovské vrchy.

Minulosť

Samotná budova bola postavená v rokoch 1980-1982. V minulosti bola výraznou dominantou mesta a sídlom viacerých úradov. Po roku 2000 však prestala plniť svoje poslanie a bolo potrebné ju rekonštruovať.

Partneri projektu

Projekt Diamon Residence pripravilo architektonické štúdio Arkon Ateliér.

3D vizualizácie bytov pripravilo štúdio Zuzana Jantošíková In-Design

3D vizualizácie bytov s nábytkom na mieru pripravilo štúdio a3concept